Kocina: Mecz walki!

05 listopada 2014

Ostatnie spotkanie mysłowickiej Kociny stało na wysokim poziomie, wyższym niż liga okręgowa. Licznie zebrani kibice mogli zobaczyć bardzo ciekawe i waleczne zawody, emocji także nie brakowało. Szkoda, że naszym tym razem zabrakło szczęścia i mecz zakończył się podziałem punktów.

Bardzo dobre spotkanie zobaczyli kibice, którzy w niedzielę 2 listopada bardzo licznie wypełnili stadion przy ul.Gwarków 13. Spotkanie Kociny i Lędzin na ligowych boiskach było pierwszym od prawie dwóch dekad, prestiż spotkania wielki, a do tego kto chciał mieć kontakt z czołówką, musiał wygrać.

Od pierwszego gwizdka emocji nie brakowało. Wprawdzie pierwsza połowa należała do MKS-u, który więcej miał z gry, podopieczni Marcina Berezy więcej grali piłką, widać było zgranie. Mieli inicjatywę, ale Kocina nie odpuszczała, a miedzy słupkami jak natchniony bronił Janek Sitko.

Druga połowa była o wiele lepsza. Każdy z piłkarzy obu ekip zostawił na boisku wiele zdrowia i całe serce, wszyscy walczyli, ostro pracowali, każdy był w pełni zaangażowany, do tego wiele sytuacji podbramkowych i dogodnych sytuacji do zdobycia gola, wiele ciekawych akcji. Mecz bardzo dobrze się oglądało. Jedynie sędziowie, którzy w pierwszej połowie gwizdali dobrze, w drugie nie radzili sobie kompletnie, gubiąc się, nie odgwizdując fauli, dając kartki za nic.

Min. w 67 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Lędziny - za co? Chyba wie tylko sam arbiter, jak podaje nasz recenzent. Jednak sprawiedliwości stało się zadość i Janek Sitko obronił jedenastkę za co kibice podziękowali mu wielkimi brawami.

W 59 minucie mysłowicka "zero-dziewiątka" wyprowadziła szybką kontrę, Bojan Bruź z prawej strony boiska przerzucił piłkę na drugą stronę, a tam Arek Kępa mocnym strzałem wyprowadził Kocinę na prowadzenie, czym wprawił cały stadion w euforię.

Niestety w 62 minucie było już 1-1, w zamieszaniu pod bramką Kociny piłka została wycofana na 16 metr, a tam kapitan gości silnym strzałem w długi słupek doprowadził do wyrównania, Jankowi brakło do piłki 4 centymetrów...

W 71 minucie, piłka wpadła do siatki gości, niestety zawodnicy Kociny byli na spalonym...

Jedyne co martwiło kibiców to brak skuteczności... i brak szczęścia. Kocina kilkukrotnie mogła i powinna ponownie objąć prowadzenie, niestety za każdym razem brakowało wykończenia, nawet Bojanowi, a kibice kilka razy podskakiwali do góry unosząc ręce w geście radości, a po ułamku sekundy z niedowierzaniem patrzyli, jak piłka o milimetry minęła słupek lub czy nie wpadła do bramki, kiedy wszyscy łączni z zawodnikami widzieli futbolówkę w siatce.

Podsumowywując Górnik 09 Mysłowice rozegrał bardzo dobre zawody i gdyby skuteczność była lepsza, to i wynik byłby lepszy i korzystniejszy. A kibicom dziękujemy za liczne przybycie na stadion!