Judocy z Mysłowic walczyli na Mistrzostwach Europy!

07 lipca 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca na Litwie odbywały Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych
w Judo. Dla naszego miasta były to zawody historyczne. Mysłowice bowiem po raz pierwszy były reprezentowane na tak poważnej imprezie tej dyscyplinie sportów walki.

Jak na olimpijską dyscyplinę przystało, konkurencja była ogromna. Na turniej indywidualny, do Kowna przyjechało 430 zawodników z 42 krajów. W turnieju drużynowym wystąpiło 19 drużyn żeńskich i 19 męskich. Alicja Gowarzewska i Filip Kocima udali się tam ze swoim najwierniejszym kibicem trenerem Ryszardem Dziewulskim.

Kowno, 30.06. – 02.07.2017. Cadet European Judo Championships – Indyvidual & Team

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego zdobyła Alicja. Jej kategoria wagowa miała walki
w pierwszy dzień mistrzostw. Alicja uległa jednak mistrzyni Czarnogóry (mistrzyni kraju juniorek i wicemistrzyni kraju seniorek), późniejszej, brązowej medalistce Mistrzostw Europy. Mistrzem tej kategorii została reprezentantka Azerbejdżanu.

Trzeciego dnia mistrzostw odbywały się rozgrywki drużynowe. Polacy zdobyli VII miejsce, pokonując Niemców i Turków, ulegając srebrnej drużynie mistrzostw czyli Węgrom oraz piątej drużynie Holendrom.

Mistrzami Mistrzostw Europy zostali Gruzini. Dziewczęta natomiast pokonały reprezentację gospodarzy (Litwę), Białorusi, Chorwacji (wśród których były dwie mistrzynie Europy) oraz Ukrainy, a przegrały z Turczynkami i Francuzkami w meczu o III miejsce. Mistrzyniami zostały Niemki.

Tak wysokie pozycje w konkursie drużynowym to sportowy sukces Polskiej Reprezentacji. Gratulujemy zawodnikom, trenerom, koleżankom i kolegom z klubu, którzy przygotowywali reprezentantów na mistrzostwa, rodzicom i wszystkim kibicom, którzy wspierali młodych judoków.