Judocy UKS Mysłowice walczyli w Rybniku i Gdyni!

23 listopada 2016

Bardzo intensywny mieli kolejny weekend nasi judocy. Dzieci, Młodziczka, Juniorzy Młodsi, Juniorzy i Młodzieżowcy brali udział w Pucharze Polski – Judo Baltic Cup. Zawodnicy, którzy będą w przyszłym roku Młodzikami, brali udział w turnieju kwalifikacyjnym do kadry Śląska - Silesia Cup

Do portowego miasta Gdynia, z trenerem Ryszardem DZIEWULSKIM pojechało popróbować swoich sił 11 zawodników UKS JUDO Mysłowice. XV Międzynarodowy Turniej - Judo Baltic Cup 2016 nie pierwszy raz pokazał, jak trudno pokonać naszych zawodników.

W kategoriach wiekowych Dzieci, U-11 i U-13 walczyło 6 zawodników z Mysłowic. Najlepiej spisał się Wiktor WITEK, który w znakomitym stylu wygrał cały turniej (m.in. z Niemcem, Rosjaninem i Szwedem) zdobywając złoty medal.

Kamil HULIN i Sandra SZAŁKIEWICZ wygrali wszystkie, swoje eliminacyjne i półfinałowe walki, przegrywając dopiero w swoich finałach, a Olaf FIGLUS i Iga FROSZTĘGA, przywiezli do Mysłowic brązowe medale.
Kolejny znakomity zawodnik UKS Judo Igor KOZIK, w mocno obsadzonej kategorii (17 zawodników) zajął V miejsce.