Judocy walczyli w Suchym Lesie i Bytomiu

25 marca 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

Suchy Las koło Poznania to miejsce pierwszego w tym roku Pucharu Polski w judo Młodzików i Juniorów Młodszych. Na 400-kilometrową wyprawę, na walki z ponad 400 Młodzikami i ponad 300 Juniorami Młodszymi m.in.z Polski, Rosji i Ukrainy wybrała się męska część naszych zawodników. Trener Mariusz FIGLUS udał się na Wielkopolskę z szóstką judoków UKS JUDO Mysłowice. Pierwszego dnia zawodów walczyli Młodzicy.

Najlżejszy z mysłowickiej Szóstki – Nikodem FIGLUS dzielnie radził sobie w 33-osobowej grupie (do 38kg). Wygrał swoją, pierwszą walkę z silnym zawodnikiem klubu LEMUR Warszawa. Zwycięzcą drugiego pojedynku okazał się jednak zawodnik AZS Gliwice, który niestety nie „pociągnął” Nikodema do rundy repasażowej.

Podobny przebieg walk miał miejsce w przypadku najmłodszego zawodnika z Mysłowic. Igor KOZIK walczył w 31 osobowej grupie wagowej -42kg. Wygrał on swoją pierwszą walkę z zawodnikiem ze Szczecina, drugą natomiast przegrał z judoką z ….. AZS Gliwice;

43-osobowa kategoria -55kg „zdominowana” była przez sportowców z UKS JUDO Mysłowice. W każdej „ćwiartce” bowiem startował nasz zawodnik. Piotr i Patryk ZDRODOWSCY musieli niestety uznać wyższość swoich przeciwników w I walce – ulegli bardziej doświadczonym zawodnikom z Rydułtów i Bytomia. Marcin WŁOKA dotarł do III rundy, gdzie trafił na późniejszego srebrnego medalistę zawodów.

W walkach repasażowych pokonał o IX miejsce zawodnika z Ełku i przegrał walkę o VII pozycję ze sportowcem z Warszawy. Najlepszy tego dnia zawodnik z Mysłowic – Jakub DZIEDZIC dotarł do IV rundy, gdzie uznać musiał wyższość złotego medalisty tego pucharu. W walkach repasażowych dołożył jeszcze kolejne, dwa zwycięstwa. Przegrał dopiero walkę o III miejsce.

W dniu drugim rywalizacji w Suchym Lesie, w kategorii Juniorów Młodszych walczyło 2 zawodników (aktualnych Młodzików) z Mysłowic. Marcin WŁOKA odpadł niestety po pierwszej walce, a Jakub DZIEDZIC, po przegranej walce w eliminacjach, odpadł w repesażach, po dzielnie stoczonym pojedynku w pełnym wymiarze czasu walki. Przelany pot podczas walk oraz ogromne doświadczenie zdobyte podczas tego Pucharu Polski z pewnością będzie owocowało w kolejnych zawodach.

W niedzielę w Bytomiu natomiast spotkali się judocy Regionu Południowego, tzn. zawodnicy z województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego w ramach I eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

UKS JUDO Mysłowice reprezentowało 4 judoków. Trener Ryszard DZIEWULSKI liczył na dobre walki swoich podopiecznych. Zawodnicy z Mysłowic kolejny raz pokazali solidne przygotowanie do zawodów. Alicja GOWARZEWSKA oraz Filip KOCIMA nie mieli sobie równych i wygrywając wszystkie swoje walki (przed regulaminowym czasem) zdobyli I miejsce, w swoich kategoriach wagowych.

Wiktoria KIMEL, mimo bardzo silnej obsady swojej kategorii, pokazała charakter i awansowała do półfinału zajmując ostatecznie III miejsce. Ostatni, nasz Junior Młodszy – Bartłomiej WITKOWSKI walczył w nowej dla siebie kategorii wagowej. Dzięki ambicji i woli walki zdobył wysoką, V pozycję.

Teraz naszych Młodszych Juniorów czeka Puchar Polski, na którym walczyć będą o limity dla swojego Regionu. Już wtedy może okazać się, że wszyscy nasi zawodnicy awansowali i będą mogli brać udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Czego im oczywiście serdecznie życzymy.

Dwa I miejsca, jedno III, V i IX. Oto bilans 3 silnych turniejów minionego weekendu. Gratulujemy Trenerom i oczywiście Zawodnikom.
Więcej znajdziecie na: www.judomyslowice.eu

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice