Jan Zandecki wygrał Grand Prix Polski w tenisie stołowym!

06 października 2015

Mysłowicki tenisista stołowy Jan Zandecki, reprezentujący barwy Klubu Olimpijczyka przy Zespole Szkół Sportowych,  wygrał silnie obsadzony turniej Grand Prix Polski kadetów. Zwycięzca jest obecnie numerem 1 w Polsce w swojej kategorii wiekowej! Turniej odbywał się w dniach 02 – 04.10.2015 roku.

Na zdjęciu Jura Fomin i Jan Zandecki

Młody tenisista stołowy z Mysłowic we wstępnej fazie rozgrywek bez problem wygrał pierwsze miejsce w grupie. Później pewnie pokonywał swoich kolejnych przeciwników. W 1/4 finału stoczył dwa zacięte pojedynki z Ł.Sokolowskim z Warszawy oraz z J.Witkowskim z Głoski.  W obydwóch meczach odniósł zwycięstwo 4:2 w setach. W finale nie dal  żadnych szans znakomitemu młodemu zawodnikowi B.Sulkowskiemu z Limanowej. Cały mecz przebiegał pod dyktando Janka Zandeckiego, który  pewnie zwyciężył  4:0 w setach sięgając w wielkim stylu po pierwsze miejsce.

Tym samym w bieżącym sezonie, w kategorii kadetów Jan jest numerem 1 w Polsce. Przypominamy, że numerem 3 w Polsce, w kategorii młodzików jest kolejny zawodnik Klubu Olimpijczyka M.Miastowski.

W sumie 3 dziewczynki oraz 4 chłopaków Klubu Olimpijczyka wzięło udział w 1 Grand Prix Polski kadetów i kadetek. Oprócz J.Zandeckiego do turnieju głównego dostali się K.Świder, E.Filiczak oraz M.Miastowski.  Oliwer Gwizdon, J.Laufer oraz M.Filiczak odpadli na etapie eliminacyjnym.

Na 64 zawodników nasi  zawodnicy zajmowali miejsca: młodzik M.Miastowski 25-32, kadetki K.Świder 49-56, E.Filiczak 21-24.