Jan Zandecki mistrzem „Andro Kids Open” 2014

26 sierpnia 2014

W bardzo prestiżowym turnieju międzynarodowym „Andro Kids Open” w Düsseldorf (Niemcy), zakończonym 24.08.2014 r. brało udział 1450 tenisistów stołowych z 16 krajów. Znakomicie zagrał na tym turnieju młody zawodnik Klubu Olimpijczyka MOSiRu Mysłowice Jan Zandecki. Jaś zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Jaś zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.  Najwięcej trudności sprawił naszemu zawodnikowi tenisista z Niemiec w ½ finału. Mecz był bardzo zacięty, ale Janek lepiej wytrzymał ten pojedynek mentalnie wygrywając w piątym decydującym secie na przewagi 12:10. Natomiast w finale młody mysłowiczanin zdecydowanie pokonał zawodnika z Izraela 3:0.

– Myślę, że to dobre przygotowanie do nowego sezonu zaowocowało tak dobrym wynikiem sportowym. – mówi trener Jurij Fomin. – Mam nadzieję, że w kolejnych zawodach Jaś oraz jego koledzy i koleżanki z mysłowickich klubów tenisa stołowego będą zdobywali tylko same czołowe miejsca.  Czego życzę im wszystkim z całego serca.