ITTF World Toure Slowak Cadet Open i zaproszenie na Grand Prix w tenisie stołowym

03 listopada 2014

W dniach 31.10 - 02.11.2014 r. w Bratysławie rozegrany został ITTF World Toure Slowak Cadet Open. Jest to turniej rangi światowej. Jednym z czterech zawodników w składzie kadry narodowej Polski na tym turnieju występował podopieczny J. Fomina, zawodnik Klubu Olimpijczyka przy Zespole Szkół Sportowych - Jan Zandecki.

Grając razem z Samuelem Kulczyckim będącym nr 1 w tej kategorii wiekowej w Polsce, Jaś zajął w grze podwójnej miejsce 25-32, a w zawodach drużynowych uplasowali się z Samuelem  w pierwszej 16. W turnieju indywidualnym, na etapie eliminacyjnym, grając bardzo dobrze Zandecki zdobył drugie miejsce w grupie, pokonując zawodników z Hiszpanii oraz Więgier i przegrywając  2:3 po wyrównanej walce z przedstawicielem Rumunii.

Drugie miejsce w grupie dawało prawo gry w turnieju głównym, a to było najważniejszym celem na tym etapie. Ta sztuka udała się jeszcze tylko S. Kulczyckiemu. Pozostali zawodnicy z Polski skończyli zawody na turnieju eliminacyjnym. W turnieju głównym Jan przegrał z zawodnikiem z Rosiji i zajął miejsce w przedziale 33- 64.

Ważnym był awans do turnieju głównego ponieważ tylko w turnieju głównym zdobywa się punkty do rankingu Światowego oraz Europejskiego.

- Janek tak jak jego kolega z reprezentacji jeszcze w następnym sezonie będzie występował w tej kat. wiekowej i ten sezon traktujemy jako zbieranie doświadczenia oraz punktów do jak najlepszej pozycji w rankingu światowym i europejskim na następny sezon. - komentuje trener Jurij Fomin.

Z kolei 08.10.14 r. Drużyna Klubu Olimpijczyka występująca w rozgrywkach III ligi męskiej meczu wyjazdowym odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem w meczu wyjazdowym pokonani zostali zawodnicy LKS „Strażak” z Mikołowa. Wynik meczu 7:3 dla Mysłowic. Po siedmiu kolejkach Klub Olimpijczyka Mysłowice zajmuje trzecie miejsce.

Już w sobotę 8.10.2014 r zapraszamy z na Grand Prix w tenisie stołowym. Szczegółu w materiale poniżej