28 września 2015

Drukuj artykuł
Kategoria:
Sport

W dniach od 25-27 września w Lidzbarku Warmińskim rozegrany został pierwszy Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym. Był to turniej rangi krajowej, w którym moglło startować po 64 najlepszych chłopców i dziewczyn.

Tylko dwóch chłopaków z województwa Śląskiego wywalczyło prawo startu w tym turnieju. Ta dwójka to wychowankowie mysłowickiego Klubu Olimpijczyka. Maksymilian Miastowski startował z pozycji Nr 5 wywalczonej po wynikach zeszłego sezonu, a Oliwer Gwizdon miał przed startem nr 28 uzyskany dzięki zwycięstwu w turnieju wojewódzkim.

Obaj godnie reprezentowali nasze województwo, miasto oraz klub. Oliwer w końcowej klasyfikacji przesunął się o 10 „oczek” wyżej zajmując 18 miejsce. Jest to niewątpliwie duży sukces młodego tenisisty stołowego, który nie przegrał żadnej gry z zawodnikami sklasyfikowanymi niżej lub na tym samym poziomie.

Do tego jakość jego gry pokazuje, że chłopak ma potencjał i już niedługo „zamelduje się” w czołowej 16 zawodników w Polsce. Klubowy kolega Oliwera, Maks Miastowski pewnie pokonywał swoich przeciwników w fazie grupowej, a potem w pucharowej. Dochodząc do pierwszej "czwórki" w Polsce Maks „stracił” po drodze tylko 2 sety w 6 bardzo ciężkich pojedynkach! W 1/2 finału po dramatycznym meczu, w, którym prowadził 2:0 w setach uległ 2:3 i decydującym piątym secie 9:11 Patrykowi Pyśk  z Lubonia.

Mimo tego że finał turnieju krajowego był na „wyciągnięcie ręki”  zajęcie miejsca 3-4 w Polsce jest znakomitym wynikiem zawodnika Klubu Olimpijczyka. Gratulujemy znakomitych wyników obydwu tenisistom stołowym z Mysłowic i życzymy im udanych startów w kolejnych zawodach. Następny turniej odbędzie się 2 listopada, a będzie to G.P.P. kadetów w Krakowie.