Grand Prix Młodzików

30 września 2014

W dniach 26-28 września w miejscowości Nowa Ruda (woj. Dolnośląskie) rozegrany został pierwszy w tym sezonie Grand Prix Polski Młodzików. Trzech zawodników Klubu Olimpijczyka wystąpiło w tym turnieju. M.Miastowski silą rankingu, Nr 5 na liście startowej, nie musiał grać w turnieju eliminacyjnym. Natomiast O.Gwizdon i K.Ziętera, żeby grać w turnieju głównym, zaczynali zawody od turnieju eliminacyjnego. Jak burza przeszedł przez niego Oliwer Gwizdon.

Młody tenisista stołowy naszego klubu nie dał żadnych szans swoim przeciwnikom wygrywając swoje mecze po 3:0. Żaden z rywali nie nawiązał walki, o czym świadczą wyniki w poszczególnych setach 11:3,11:2 oraz kilka setów 11:0 dla Oliwera. Tym samym O.Gwizdon zdobył pierwsze miejsce w grupie. W następnej fazie turnieju Oliwer również pewnie, bo 3:0 wygrał mecz decydujący o awansie do turnieju głównego.

Kolejny nasz zawodnik Ksawery Ziętara nie przeszedł etapu grupowego turnieju eliminacyjnego, przegrywając, po zaciętej walce, decydujący o awansie mecz 2:3 do 9 w piątym secie z B.Szolkowskim z Piaseczna.

W turnieju głównym  zagrali M.Miastowski i O.Gwizdon. Miastowski rozstawiony z Nr.5 nie miał problemów w fazie grupowej i awansował do 32 najlepszych w Polsce ze stratą tylko jednego seta. Natomiast Oliwer był trzeci w grupie. Wygrywając kolejny mecz 3:0 zawodnik Klubu Olimpijczyka uplasował się na miejscu 33-40.

Maksymilian Miastowski w turnieju głównym ogrywał po kolei pewnie swoich rywali. W 1/16 3:0  z A.Kopeckim z Dżonkowa, w 1/8 3:0 z M.Kicińskim z Nadazyna, w 1/4  z K.Blachuta ze Strzelina i tylko w ½ finału przegrał z późniejszym tryumfatorem zawodów M.Kubikiem z Warszawy. Ostatecznie zawodnik z Mysłowic zajął miejsce 3-4.

Podsumowując turniej można uznać występ moich podopiecznych za bardzo udany. Dwóch na trzech zawodników poprawiły swoje pozycje w rankingu krajowym. O.Gwizdon z  80 miejsca awansował na 33-40, a M.Miastowski z 5 miejsca  na 3-4. Wiadomo, czym wyżej w rankingu tym trudniej o awans i przejście nawet jednego zawodnika w pierwszej 8 w kraju jest uznawane za sukces. Jednak mogę stwierdzić, że w przyszłości będziemy cieszyli się z ich jeszcze lepszych wyników. Czego sobie i wszystkim tenisistom oraz tenisistkom Klubu Olimpijczyka życzę.