Dwadzieścia trzy medale w dwa dni

16 maja 2016

Miniony weekend czyli 14 i 15 maj był niezwykle pracowity dla zawodników klubu ROAN Fight Club Mysłowice sekcji ju- jitsu.Zawodnicy nie tylko walczyli w dwudniowych Mistrzostwach Śląska, ale także uczestniczyli   uczestniczyli w pokazach ju-jitsu podczas akcji charytatywnej,niosąc wsparcie dla chorych dzieci z naszego miasta.

W dniu 14.05. tj. sobota,  Mistrzostwa Śląska były jednocześnie turniejem klasyfikacyjnym do kadry Polski.  Zawodnicy zdobyli ogółem 13 medali.Jak zwykle poza zasięgiem dla rywali byli Sikora Oskar i Sprutta Olaf mimo, że są juniorami młodszymi wygrywają swoje walki z juniorami i to przed czasem. Zawodnicy  rywalizowali w fightingu i ne waza, zdobywając następujące miejsca:

- złote medale wywalczyli:   Włodarczyk Paulina, Sprutta Olaf, Sikora Oskar.
- srebrne medale wywalczyli: Włodarczyk Paulina, Zipper Adrianna, Pańczyk Magda, Gawlik Denis, Krzak Marta.
- brązowe medale wywalczyli: Krzak Marta, Grysiak Marcel, Jochimczyk Aleksandra.

W drugim dniu tj. 15.05 w  niedzielę walczyli młodzicy zdobywając ogółem 15 medali.Nasi multimedaliści to:

Zipper Mikołaj (dwa złote medale i srebro), Filus Iwo (dwa złote medale), Kostrzewa Damian (dwa srebra).

Pozostali zawodnicy zdobyli następujące miejsca:

- złote medale: Pacwa Kuba, Kostrzewa Patryk, Paliwoda Wiktoria,                              - srebrne medale: Janota Kamila, Kukwa Igor, Jasiński Kamil,                                                                                                 - brązowe medale: Kukwa Igor i Langner Oliwier.