Dobry wynik Barbary Szelest Cracovia Maraton!

27 kwietnia 2018

Cracovia Maraton to jedna z ważniejszych imprez biegowych jakie odbywają się w Polsce. Jedną z tegorocznych uczestniczek była Barbara Szelest z Mysłowic, która na królewskim dystansie 42,195 km zajęła dobre 17 miejsce w kategorii open, 2 miejsce w kategorii wiekowej powyżej 40 roku życia i 4 miejsce wśród Polek. Jej czas 3 h 16 min i 47 sekund.

W maratonie, który odbył się 22 kwietnia uczestniczyło 5624 biegaczek i biegaczy z Polski oraz zagranicy. - Pogoda była wspaniała, kibice też nie zawiedli i żywiołowo dopingowali nas na całej trasie - skomentowała wydarzenie Barbara Szelest, która na co dzień jest nauczycielką wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa w Mysłowicach.

Barbara Szelest długo przygotowywała się do udziału w maratonie. Ciężkie treningi w trudnych warunkach terenowych i pogodowych przyniosły efekty w postaci znakomitego wyniku. W tym roku Barbara wzięła udział w  Biegu Wiosennym w Chorzowie z meta na Stadionie Śląskim na dystansie 10 km. Impreza odbyła się 11 marca. Tam zajęła 13 miejsce w kategorii open, 2 w kategorii wiekowej powyżej 40 lat z czasem 42 min 20 sek. W biegu udział wzięło 3056 biegaczy.

Ostatnim sprawdzianem przed Cracovia Maraton był silnie obsadzony Półmaraton Marzanny w Krakowie, który odbył się 18 marca. Tam Barbara zajęła 11 miejsce w kategorii open i zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej z czasem 1 godz 32 min i 21 sek!