Dobry początek nowego sezonu

08 września 2014

W sobotę 6 września w Łaziskach Górnych rozegrany został pierwszy turniej indywidualny nowego sezonu. Był to TOP 8 turniej - prawo startu w miało po 8 najlepszych zawodników i zawodniczek, województwa Śląskiego, w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Z Klubu Olimpijczyka mogły startować 4 osoby, ale J.Zandecki oraz P.Krzemień nie wystartowali z przyczyn  od nich niezależnych. Monika Kasperkiewicz  w kadetkach, oraz Oliwer Gwizdon w kat. młodzików wzięli udział w zawodach jako pierwsi rezerwowi  dzięki nieobecności zawodników z listy startowej.

Mimo tego że obydwoje zaczynali zawody z ostatnich pozycji, zdobyli bardzo dobre miejsca w klasyfikacji końcowej. Na szczególną pochwałę zasługuje Monika, która zdobyła 3 miejsce. Wygrała 4 mecze i wszystkie z zawodniczkami wyżej od niej sklasyfikowanymi. Natomiast Oliwer zajął 5 miejsce pokonując dwóch zawodników. Jeden z nich J.Suchoń Nr 1 na śląskiej liście rankingowej młodzików.

W następnym tygodniu  nowy sezon rusza „na dobre”, ponieważ w sobotę 13 września będzie rozgrywany pierwszy WTK młodzików, a w niedzielę 14 września pierwszy  WTK kadetów. Następnie w środę  17 września ruszają rozgrywki ligowe. Życzymy wszystkim tenisistom i tenisistkom z Mysłowic udanego startu w nowym sezonie!

(Materiał: J.Fomin)