Co słychać u piłkarzy ręcznych z Mysłowic?!

07 lutego 2017

29 stycznia odbyło się kolejne ligowe spotkanie Mysłowickich piłkarzy ręcznych. Ich rywalem był zespół MKS Padwa Zamość. Po zaciętej walce nasi piłkarze ręczni musieli uznać wyższość rywali. Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z zawodów.

MKS Padwa Zamość - MUKS Siódemka Mysłowice 34:31 (18:10)

Początek meczu był wyrównany, do 10 minuty na tablicy utrzymywał się wynik remisowy. Później, jednak, mysłowickim zawodnikom dały się we znaki problemy kadrowe, co gospodarze konsekwentnie wykorzystali, wygrywając pierwszą połowę aż 18:10. Od początku drugiej połowy, gospodarze intensywnie szturmowali mysłowicką bramkę. Padwa stopniowo powiększała przewagę, w pewnym momencie wygrywając już nawet 34:23.

W 47 minucie zawodnicy z Mysłowic otrząsneli się i, mimo wąskiej ławki, rozpoczęli pogoń za gospodarzami. Wyprowadzane szybkie ataki, wysoka skuteczność rzutowa oraz wielkie serce wkładane w gre, w ostatnim kwadransie meczu, pozwoliła mysłowiczanom na zniwelowanie straty do wyniku 34:31. Mimo porażki, zawodnicy z Mysłowic mogą być zadowoleni ze swojej postawy na trudnym zamojskim terenie. Siódemka wystąpiła w składzie: (bramkarze) Grądys, Wilk, (zawodnicy z pola) Korczyk  7, Krzak 7, Pawełek 3, Koziebrodzki 1, Mauer 10, Kubasa, Mazur 2, Gnyp 1.

MKS Padwa Zamość - MUKS Siódemka Mysłowice 34:31 (18:10)