Co słychać u naszych młodych tenisistów stołowych

04 kwietnia 2017

Pierwsze dni kwietnia były bardzo pracowite dla tenisistów stołowych z mysłowickich klubów.

W miniony weekend (1 i 2 kwietnia 2017 roku) w Łaziskach Górnych rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska juniorów. Znakomicie spisała się drużyna juniorek Klubu Olimpijczyka Mysłowice. Krystyna Świder i Ewa Filiczak zdobyły pierwsze miejsce i tytuł drużynowych Mistrzyń Śląska. Do Mysłowic „powędrował” także tytuł wicemistrzyń Śląska, bo w finale Klub Olimpijczyka wałczył z KTS Mysłowice. Warto zaznaczyć, że zawodniczki obydwu mysłowickich klubów dopiero pierwszy rok startują w kategorii juniorek. Najwyższe miejsca na podium niewątpliwie świadczą to o sile mysłowickiego tenisa stołowego.

W poniedziałek 03 kwietnia 2017 roku w Bytomiu rozegrane zostały finały wojewódzkie XI Memoriału im. Andrzeja Grubby. W zawodach uczestniczyły reprezentacje poszczególnych szkół naszego województwa. W składzie każdej drużyny musiał być zawodnik lub zawodniczka z klasy IV lub młodszy. W drużynie Zespołu Szkół Sportowych Mysłowice grały dwie dziewczyny (Faustyna Ćieślik i Weronika Gasz z klasy V) oraz trzecioklasista Wiktor Ptak. Zabrakło szczęścia w losowaniu, bo w ½ finału mysłowicka szkoła trafiła na nr 1 zawodów – Szkołę Podstawową z Ligoty Łabędzkiej. Po przegranym meczu półfinałowym nasza szkoła wygrała ze szkołami z Bytomia, a w meczu o trzecie miejsce ze szkołą z Tarnowskich Gór. Na 17 drużyn szkolnych województwa śląskiego Zespół Szkół Sportowych zajął wysokie trzecie miejsce.

04 kwietnia 2017 roku w Tychach odbył się turniej półfinałowy do finałów wojewódzkich szkół podstawowych. Jak burza przeszły przez turniej dziewczyny z Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach. Wszystkie swoje przeciwniczki pokonywały 3:0. Nawet w finale, Faustyna Cieślik i Weronika Gasz, nie dały szans uczennicom Szkoły Podstawowej Nr 6 z Mikołowa, które uznawane były za faworytki turnieju. Szczególnie cenne zwycięstwo odniosła Faustyna Cieślik, która wygrała 3:1 z o rok starszą Natalią Gąsior, która jest  numerem 8 w Polsce.

/materiały: J.Fomin/