Bieg Spełnionych Marzeń

24 stycznia 2009

Data dodania:

Dyrektor Biegu Tomasz Katan miał na głowie czapkę z filmu „300” i tyluż biegaczy wystartowało w II Biegu Spełnionych Marzeń. Dystans 15 km pokonało ponad 220 biegaczy i po pół setki w biegu na 2,1 km oraz w Rajdzie Nordic Walking. Był to jak się okazało najliczniejszy bieg w Mysłowicach od dobrych kilku lat

Dyrektor Biegu Tomasz Katan miał na głowie czapkę z filmu „300” i tyluż biegaczy wystartowało w II Biegu Spełnionych Marzeń. Dystans 15 km pokonało ponad 220 biegaczy i po pół setki w biegu na 2,1 km oraz w Rajdzie Nordic Walking. Był to jak się okazało najliczniejszy bieg w Mysłowicach od dobrych kilku lat, a zorganizowało go stowarzyszenie "Truchtacz" działające od maja 2008 roku.Organizatorzy zawodów stanęli na wysokości zadania. Choć nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji to jednak daliśmy radę, oczywiście są też sprawy do poprawienia, ale zawsze tak będzie, a minusy tegoroczne już nie pojawią się w III Biegu w przyszłym roku. Dla mnie to było spełnienie marzeń” – mówi Tomasz Katan. Przy okazji dodaje, że wystarczy zajrzeć na biegowy portal maratonypolskie.pl by przekonać się jaki odzew jest wśród biegaczy na te zawody. Na starcie stanęły dzieci,młodzież oraz bardzo doświadczeni biegacze. Jednym słowem były to zawody dla każdego. Na starcie stanęli również zawodowcy, wśród których dostrzegliśmy  dwukrotnego Mistrza Polski w biegach górskich Daniela Wosika oraz mistrzynię w biegach górskich i w triatlonie górskim Mariolę Konowalską. W Rajdzie Nordic Walking triumfowali Mróz Jan i Mzyk Krystyna, choć na wielki aplauz zasługuje również Arkadiusz Klinke, który walczył do samego końca i zajął trzecią lokatę. Dla wielu to właśnie on był zwycięzcą II Biegu Spełnionych Marzeń-Rajdu Nordic Walking. Na najkrótszym dystansie zmagały się dzieci i dorośli, wygrał Łukasz Przebindowski z Jaworzna który zwyciężył z olbrzymią przewagą. Na zakończenie zawodów, prócz dekoracji zwycięzców było losowanie nagród min. kamery digital i aparatu cyfrowego. warto wspomnieć o wspaniałej grochowce, którą gotowali strażacy z Mysłowic.Zapraszamy na www.truchtacz.org