Bardzo dobre wyniki tenisistów stołowych na arenie krajowej.

22 października 2018

Trzech zawodników KS Mysław, wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej w Mysłowicach, Wiktor Ptak kl.5c, Anastazja i Tobiasz Malinowscy kl.4c, brało udział w I Grand Prix Polski żaków.

Zawody rozegrane zostały w dniach 19 – 21 października 2018 roku w Drzonkowie.  Anastazja i Tobiasz, grając z zawodnikami o jeden rok starszymi, musieli grać w  turnieju eliminacyjnym o prawo gry w turnieju głównym. Mimo dobrzej gry w fazie grupowej Tobiasz nie dał rady awansować do turnieju głównego, przeszedl fazę grupową ale odpadł w fazie turniejowej. Anastazja wygrała swoją grupę w turnieju eliminacyjnym i tym samym awansowała do turnieju głównego. Dzięki temu nasze miasto reprezentowało dwóch zawodników w turnieju głównym. Anastazja Malinowska dostała się po raz pierwszy w swojej krótkiej karierze do zawodów rangi krajowej. Tym razem nie udało się jej zakwalifikować się do drugiej fazy turnieju. Ale jestem pewien że młodziutka, utalentowana tenisistka stołowa będzie miała co raz lepsze wyniki na poziomie krajowym. Ostatecznie Anastazja zajęła miejsce w przedziale 49-56 wygrywając jeden mecz.

Wiktor Ptak  rozegrał bardzo dobry turniej. W tym dniu przeziębienie przeszkadzało Wiktorowi ale mimo złego samopoczucia zdobył 7 miejsce w Polsce! Mogło być jeszcze lepiej, bo w meczu o przedział 5-6 Wiktor prowadził 2:1 w setach i 6:2 w punktach. Ale szczęście dopisało jego przeciwnikowi i to on – zawodnik z Grodziska Mazowieckiego odchodził od stołu jako zwycięzca.
Czasami trzeba przegrać, żeby nauczyć się wygrywać. Najważniejsze jest to, że Wiktor nadal jest nadal w ściślej czołówce tenisistów stołowych Polsce w kat. żaków.

W trakcie zawodów Wiktor, jako jedyny z zawodników, miał zaszczyt pograć z  największym talentem tenisa stołowego w Polsce ostatnich lat. Wielokrotnym Mistrzem Polski, medalistą Mistrzostw Europy kadetów, juniorów, juniorem nr 1 w Polsce, zawodnik Extra Ligi Męskiej Samuelem Kulczyckim

Wielkie brawa i gratulacje dla calej trójki młodych sportowców!!