Bardzo dobre wyniki KS Mysław na III Grand Prix Polski kadetów i kadetek tenisa

26 marca 2018

Cztery osobowa ekipa tenisistów stołowych z Mysłowic brała udział w III G.P.P. kadetów który został rozegrany w Drzonkowie w dniach 23-25.03.2018r. Młodzicy M.Filiczak, M.Gwizdon i młodziczka F.Cieślik grali ze starszymi zawodnikami o kilka lat i ich celem było zbieranie doświadczenia na zawodach szczeblu krajowego. Jedyny wiekowo kadet O.Gwizdon miał za cel uzyskanie startu w Mistrzostwach Polski bez konieczności gry w turniejach eliminacyjnych. Założenia przed turniejowe zostały zrealizowane w 110%. A to za sprawą Faustyny Cieślik...

Oliwer Gwizdon zdobył miejsce 25-32 co przy jego rankingu krajowym wystarczyło żeby zagrać Mistrzostwach Polski bez eliminacji.  M.Gwizdon i M.Filiczak grali na miarę swoich możliwości i doświadczenie z tego turnieju będzie procentowało w kolejnych zawodach. Natomiast rewelacyjne zagrala Faustyna Cieślik  uczennica kl.6b Szkoły Sportowej z Mysłowic.

W turnieju eliminacyjnym 38 zawodniczek były podzielone na kilkuosobowe grupy. Pierwsze miejsce w grupie dawało prawo bezpośredniego awansu do turnieju głównego. Faustyna pokonała swoje przeciwniczki, tracąc na trzy mecze zaledwie jednego seta, bez problemów i zdobyła pierwsze miejsce w grupie. Na drugi dzień  w turnieju głównym 64 zawodniczki również jak w eliminacjach podzieleni zostały na 4 osobowe grupy. Celem każdej zawodniczki było uzyskanie 1 lub 2 miejsca w grupie, które dawało prawu awansu do drugiej tury zawodów. Rozstawiona z ostatnim 4 numerem w grupie Mysłowiczanka na dzień dobry pewnie ograła nr.2 Martę Kawiak z Ostródy. W kolejnym musiała stoczyć prawdziwą, ale w końcu wygraną w 5 setach,  walkę z nr.3 Karoliną Podymą ze Stronia Śląskiego. Na koniec fazy grupowej uległa nr.1 Zuzannie Kowalczyk z Nowego Targu 1:3, ale drugie miejsce i awans do kolejnej fazy zawodów został zdobyty.

W kolejnej fazie turnieju zostały już  32 kadetki, które  walczyły o prymat w Polsce. Ale i na tym etapie młodziczka ze Szkoły Sportowej w Mysłowicach F.Cieślik zdołała wygrać jeszcze jeden mecz z nr.19 rankingu krajowego Julią Czubakowską z Płocka.  Ostatecznie rozstawiona z nr.50 przed zawodami Faustyna skończyła na miejscu 21-24. Warto zaznaczyć że na tym turnieju wszystkie jej przeciwniczki były wyżej od Faustyny w rankingu krajowym.