Alicja Gowarzewska ponownie Mistrzynią Polski w Judo!

09 maja 2017

W dniach 5-6 maja w Gorzowie Wielkopolskim odbywała się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Judo, w której udział wzięło 4 zawodników z klubu UKS „JUDO” Mysłowice.

Kolejny wielki sportowy sukces stał się dziełem Alicji Gowarzewskiej, która zdobyła tytuł Mistrzowski. Wicemistrzem Polski został jej klubowy kolega Filip Kocima.

Relacja z turnieju

Pierwszego dnia, na lubuskich tatami walczyli: Filip KOCIMA,  Wiktoria KIMEL i Bartosz WITKOWSKI. Bartek dzięki zwycięstwu w pierwszej walce awansował do II rundy, w której musiał niestety uznać wyższość przeciwnika z Koszalina. Wiktoria przegrała swoją walkę o awans do najlepszej ósemki i uplasowała się ostatecznie na XII pozycji.

Filip potrzebował łącznie niewiele ponad 4,5minuty, aby wygrać wszystkie walki przed czasem i awansować do finału mistrzostw. W walce o tytuł mistrzowski Filip spotkał się z zawodnikiem z Gdańska, któremu uległ, zdobywając ostatecznie srebrny medal.

Mając w pamięci VII pozycję Filipa na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski, gratulujemy mu i cieszymy się razem z nim, z ogromnych postępów w uprawianiu tej trudnej dyscypliny.

Drugiego dnia Olimpiady, Mysłowice kibicowały tylko jednej kadetce - Alicji GOWARZEWSKIEJ. Ala swoje walki grupowe oraz półfinałową wygrywała „przed czasem” i awansowała do finału, gdzie zmierzyła siły z odwieczną rywalką z Łodzi.

W drugiej minucie finałowej dogrywki Ala wykonała rzut seoi nage, który okazał się „złotą techniką”. Dzięki temu Mysłowiczanka powtórzyła swój sukces sprzed roku i została ponownie najlepszą judoczką w Polsce w kat. wagowej do 40 kg!