Zajęcia z budowania robotów LEGO na Śląsku

29 października 2013

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Zespół ludzi z grupy "Roboty i Spółka" pragną zaproponować Państwu wartościowe zajęcia, które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem rodziców i ich pociech. Zapraszają Państwa dzieci na warsztaty z robotyki - atrakcyjny, interaktywny kurs budowania robotów z klocków LEGO!

Inicjowane przez nich aktywności uczą myślenia analitycznego, pobudzają wyobraźnię przestrzenną i poszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych - mechaniki, informatyki, fizyki. Z nimi dzieci uczą się współpracy w grupie. Dziewczynki bawią się podczas naszych zajęć tak samo dobrze jak chłopcy!

Podczas organizowanych przez grupę warsztatów każde dziecko od podstaw projektuje, konstruuje i programuje własnego, działającego robota LEGO. Do dyspozycji ma najwyższej jakości klocki i elementy konstrukcyjne, które dostarczane są na zajęcia.

Wsparciem i konsultacją przez cały okres trwania warsztatów służą instruktorzy - doświadczeni w pracy z dziećmi inżynierowie, absolwenci i studenci kierunków ścisłych .
Aby umożliwić pełnowartościowe uczestnictwo w warsztatach wszystkim uczestnikom, pracuje się w małych, najwyżej 12-osobowych grupach, gdzie KAŻDE dziecko pracuje na oddzielnym zestawie LEGO.  Zajęcia, oparte na autorskim programie edukacyjnym, przeznaczone są dla szerokiej grupy dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

PLAN:

PONIEDZIAŁKI
godz. 16.00 - 18.00
GLIWICE
SP nr 28 ul. Księdza Marcina Trzody 4

WTORKI


godz. 16.00 - 18.00
MYSŁOWICE

Akademia Odkrywców, ul. Krakowska 7

ŚRODY


godz. 16.00 - 18.00
KATOWICE

Zespół Szkół Integracyjnych nr 1, al. Krzywoustego 11

NIEDZIELE


godz. 10.00 - 12.00
KATOWICE

SP "Elementarz" ul. Studencka 18

Zapisy:

PIOTR JÓZEFCZYK tel. 535 573 723 slask@robotyispolka.pl

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA:

www.facebook.com/icountpl
www.youtube.com/warsztatyzrobotyki
www.robotyispolka.pl

Foto: funpage facebook Icount Robotyka

O Autorze

Sandra Jędrzejas

Absolwentka socjologii, pedagogiki i zarządzania. Nieustanna pasjonatka zwierząt. W wolnym czasie nie stroni od dobrej książki. Stałe zatrudnienie nie przeszkadza jej w realizowaniu zadań związanych z portalem, który współtworzy społecznie od 2011 r.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice