Turniej Śląskiej Ligi Speedcubingu

15 maja 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Turniej w układaniu kostki Rubika, który Odbędzie się  27-28.12.2017r. w Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Będzinie przy ulicy Hugona Kołłątaja 63. Turniej będzie wliczał się do całorocznego projektu Śląskiej Ligi Speedcubingu, który odbywa się w największych miastach woj. śląskiego – Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie – Zdrój, Częstochowa, Zawiercie.

Turniej będzie dużym wydarzeniem zarejestrowanym w World Cube Association a wszystkie wyniki osiągnięte przez zawodników zostaną wpisane do światowych rankingów. Dodatkowo nad przebiegiem zawodów będzie czuwał delegat z ramienia WCA - Piotr Kózka
W będzińskich zmaganiach speedcubingowych, obejmujących 15  konkurencji oficjalnych, udział weźmie około 150 zawodników z całej Polski i Europy. Swój udział zadeklarowali: aktualny Mistrz Polski kostki klasycznej, aktualny Mistrz Świata w układaniu kostki Rubika stopami. Rekordzista świata w układaniu kostki SKEWB oraz wiele, a także wiele innych speedcuberów liczących się na arenie międzynarodowej.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Speedcubingu oraz World Cube Association, impreza będzie jedną z największych turniejów w Polsce. Zawody na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny miasta, województwa, a także całej Polski.

Speedcubing czyli układanie kostki Rubika na czas rozwija się w Polsce w błyskawicznym tempie porywając coraz większe rzesze młodych ludzi. Polska jest w czołówce światowych rankingów.

Będziemy układać przeróżne typy kostki, a tradycyjny sześcian na wiele sposobów - jedną ręką, z zamkniętymi oczami, czy nawet stopami, jak i wiele innych „niesześciennych” kostek. Czasy układania kostki 3x3 dwoma rękami na pewno będą schodziły poniżej 10 sekund goniąc niedawno pobity rekord świata ustanowiony w Indonezji.

Trzymamy kciuki za Bartłomieja Owczarek, który będzie reprezentował nasze miasto.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice