Teatr Żelazny w lutym...

30 stycznia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

Zapraszamy w lutym do Teatru Żelaznego! Niesamowite doznania gwarantowane!

2 .02 ,   19:00,   30zł

Ciało Obce

Spektakl na podstawie skandalizującej powieści Rafała Ziemkiewicza.
W dwa lata po rozwodzie nasz bohater wciąż w myślach rozmawia ze swoją żoną Magdą. Nieudane małżeństwo skończyło się, gdy wyznał, że zdradzał ją z wieloma kobietami, choć… wcale nie czuł się z tym dobrze. Opowieść o człowieku, który chcąc ratować szczęście rodzinne, wpadł w wir niekończących się zdrad małżeńskich.

TRAILER SPEKTAKLU:
https://www.youtube.com/watch?v=PF7pm9nf78I

Reżyseria: Grzegorz Sobota
Występuje: Piotr Wiśniewski

So   10 .02 ,  18:00
Nd  11.02 ,  17:00

 

bilety 50, 35 zł
"Jabłko" reż. Artur Barciś

Spektakl w reżyserii Artura Barcisia, współczesna opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych. 

Utrata pracy, brak porozumienia z żoną i pragnienie nowego pcha protagonistę dramatu w ramiona młodej studentki medycyny. O ironio, tej samej, która będzie pomagała wyjść z ciężkiej choroby żonie bohatera. On także nie opuści jej w potrzebie.  Miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, pokusa, zdrada, namiętność, potrzeba bliskości, poczucie  obowiązku i miłość bez zobowiązań, kryzys w związku, życie jako sztuka wyboru to tematy wokół których krąży dramat V. Thiessena.

Reżyseria: Artur Barciś
 
Obsada:
Marta Marzęcka-Wiśniewska
Karolina Sawka
Piotr Wiśniewski

 

So  17 .02  12:00 bilety 20 zł
ZŁOTA RYBKA

Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej - genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant. Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok.


So 17.02   19:00 
Nd 18.02 17:00
bilety 35, 40 zł
SHIRLEY VALENTINE

"Kochanie, wyjechałam do Grecji, kolację masz na stole".

Shirley, 50-letnia "kura domowa" z humorem i dystansem opowiada o swoich osobistych osiągnięcia i porażkach. Najczęściej rozmawia ze...
ścianą, ponieważ tylko w ten sposób, może znaleźć wiernego słuchacza dla swoich zwierzeń. Ostatecznie decyduje się wbrew woli męża wyjechać na zasłużony urlop do Grecji. Wyst. M. Gadecka

 

Pt 23 .02, 19 :00
bilety 35 zl/50zł 
PARAPETÓWKA


Spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”.
Bohaterami są Anna: katoliczka, zacięta „moherówa”, Paweł: „typowy gej”, którzy pałają do siebie ideologiczną nienawiścią.
Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.
Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać.

Reżyseria: Ewa Błachnio 

Występują:
Ewa Błachnio 
Marta Marzęcka 
Jacek L. Zawada 
Piotr Wiśniewski

So 24.02, 12:00
bilety 20 zł
Dziadek Mróz. Po co komu zima?

Kabiś, wędrując przez świat w poszukiwaniu przygód, znalazł miejsce, gdzie chciałby zostać na dłużej ale... jego plany pokrzyżowała zbliżająca się zima.
Wraz z nowym przyjacielem - ptakiem, który nie zdążył odlecieć do ciepłych krajów, postanawiają zrobić wszystko, by wiosna przyszła dużo wcześniej!
Dziadek Mróz ma natomiast ręce pełne roboty! Musi prószyć śniegiem okolicę, malować mrozem kwiaty na oknach czy oszraniać gałęzie drzew.

Czy spotkanie bohaterów z Dziadkiem Mrozem wygoni zimę?

Nd 25 .02 , 18:00 , bilety 35 zł
"JESLI POLSKA NIE ZGINĘŁA"

Obowiązkowa pozycja dla fanów „Dnia Świra”.

Zbiór zabawnych i prześmiewczych wierszy  Marka Koterskiego staje się kanwą humorystycznego spektaklu muzycznego (koncertu?) w wykonaniu utalentowanych aktorów młodego pokolenia.
Zgnębiona, podzielona, nawiedzona, tracona -   czyż można trafniej określić obecną kondycję Polski?

Marka Koterskiego rekomendować nie trzeba. Znakomity reżyser, Gombrowicz polskiej kinematografii, bezlitośnie obnaża w swych obrazach narodowe przywary, błyskotliwie punktuje słabości odmalowując portrety rodaków z okresu głębokiego PRL-u, wczesnego kapitalizmu czy współczesne.
 
Czy para 30-latków śpiewając zabawne i okrutne  teksty autorstwa bystrego obserwatora rzeczywistości poświęcone miłości, samotności, rozczarowaniu, konsumpcjonizmowi czy zagadnieniu jednostki wobec narodu, zostawi nas bez nadziei?

Czy opowiedziana historia poza tym, że na wskroś aktualna, okaże się także uniwersalna? 


Teksty piosenek: Marek Koterski
Muzyka: Marta Skóra

Występują: Marta Marzęcka - Wiśniewska, Piotr Wiśniewski
Marta Skóra - piano
Maciej Kitajewski - kontrabas

Łukasz Srokowski - instrumenty perkusyjne

 

Mat. nadesłane

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice