Mysłowicka Rezydencja "Zielony Zakątek" zaprasza Seniorów!

11 kwietnia 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Miasto na luzie

W środę 5 kwietnia, odbyło się uroczyste otwarcie Rezydencji Seniora Zielony Zakątek , na które przybyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, duchowieństwa, służby zdrowia oraz wszyscy zainteresowani tematyką senioralną. Władze Mysłowic reprezentowali sekretarz Andrzej Kijanka, naczelnik wydziału zdrowia i polityki społecznej Ilona Spis oraz dwaj zastępcy prezydenta Bernard Pastuszka i Grzegorz Brzoska, a Radę Miasta Dariusz Wójtowicz.

Zielony Zakątek to pierwszy w Mysłowicach ośrodek pielęgnacyjno - opiekuńczo -rehabilitacyjny dla Seniorów. Obiekt pozbawiony jest barier architektonicznych i oferuje swoim mieszkańcom pokoje 1 i 2 - osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. 

Jak podkreśla Pani Dyrektor Magdalena Janiszewska-Małecka, powołaniem całego zespołu pracowników, jest wrażliwość na drugiego człowieka, jak również świadczenie opieki na najwyższym poziomie, zarówno tej medycznej jak i duchowej.

Fotogaleria "Zielonego Zakątka" w Mysłowicach dostępna jest TUTAJ!

Wykwalifikowany personel medyczno - opiekuńczy otacza opieką mieszkańców przez całą dobę. Na wyposażeniu każdego pokoju dostępny jest system przywoływania. Rezydencja Zielony Zakątek przygotowała dla swoich mieszkańców różnorodność pobytów. Każdy z przebywających może zdecydować, jak długo chce z nami zamieszkać . Do wyboru naszych gości oferujemy pobyty od jednego dnia do kilku dni lub tygodni. 

Są też pobyty długoterminowe. W naszym ośrodku pensjonariusze mogą również skorzystać z pobytów poszpitalnych, które są skierowane dla osób wymagających intensywnej opieki wykwalifikowanego personelu medycznego, by odzyskać siły i sprawność tak, aby samodzielnie mogły powrócić do swoich codziennych zajęć.

Pobyty te skierowane są dla osób po operacjach, ciężkich urazach oraz udarach, gdzie pod kontrolą lekarza ustalany jest intensywny program ćwiczeń rehabilitacyjnych oraz fizjoterapeutycznych.

Dla naszych pensjonariuszy przygotowaliśmy bogaty wachlarz zajęć aktywizujących jak dogoterapia, terapia zajęciowa, spotkania z ciekawymi ludźmi, czy udział w zorganizowanych wycieczkach. Każdy z mieszkańców ma możliwość uczestniczenia w nabożeństwach.

Zielony Zakątek oferuje miejsca dla 147 gości i jest położony w spokojnej i zielonej części Mysłowic na ul. Plebiscytowej 88 D. Ośrodek działa na podstawie obowiązujących przepisów prawa i jest wpisany do rejestru Wojewody Śląskiego, jako placówka pełniąca całodobową opiekę nad osobami starszymi, przewlekle chorymi oraz niepełnosprawnymi.

Dane teleadresowe:
Dane teleadresowe: Rezydencja Seniora Zielony Zakątek, ul. Plebiscytowa 88D,
41-409 Mysłowice,
tel.692-863-120, info@proaltum.pl; www.proaltum.pl
GRAŻYNA WÓJCIK
Key Account Manager
tel. 734 192 670
g.wojcik@proaltum.pl

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice