Mój przyjaciel Pinokio
28 listopada 2016
W piątek 25 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Mój przyjaciel Pinokio”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mysłowicach z okazji 190. rocznicy urodzin Carlo Collodi - włoskiego prozaika, autora opowieści dla dzieci o przygodach drewnianego pajacyka o imieniu Pinokio. W konkursie wzięło udział 163 uczestników, którzy reprezentowali 7 mysłowickich szkół podstawowych (nr 1, 2, 3, 5, 7, 15, 16), 2 Zespoły Szkolno-Przedszkolne (nr 1 i 3), Zespół Szkół Specjalnych, Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach:
I kategoria – praca plastyczna w formacie A3 (wpłynęło 125 prac),
II kategoria – praca przestrzenna – kukiełka (wpłynęło 38 prac).
W każdej z kategorii prace oceniono w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – uczniowie klas I-III (84 osób),
II grupa – uczniowie klas IV-VI (79 osób).
Komisja w składzie:
- Przewodnicząca – mgr Magdalena Partyka,
- Członek komisji – Magdalena Majewska,
oceniła prace uczestników, biorąc pod uwagę:
• twórczą pomysłowość i wyobraźnię w zakresie przedstawienia tematu,
• walory estetyczne pracy,
• dobór techniki plastycznej i jej opanowanie,
• samodzielność wykonania.
Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca uczestnikom:
I grupa – uczniowie klas I – III:
kategoria I - praca plastyczna:
Miejsce I
Alicja Baran ze Szkoły Podstawowej nr 16
Miejsce II
Klaudia Polak z Zespołu Szkół Specjalnych
Miejsce III
Liwia Uryga z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3
Wyróżnienia
Mikołaj Kozłowski ze Szkoły Podstawowej nr 3
Nikodem Opozda ze Szkoły Podstawowej nr 5
Bryan Tyczka z Zespołu Szkół Specjalnych
Jan Krancioch z Zespołu Szkół Specjalnych
kategoria II - praca przestrzenna – kukiełka:
Miejsce I
Zofia Kołodziejczyk z Zespołu Szkół nr 1
Miejsce II
Michał Garus ze Szkoły Podstawowej nr 3
Miejsce III
Mateusz Bańbuła z Zespołu Szkół Specjalnych
Wyróżnienia
Martyna Michalak z Zespołu Szkół nr 1
Bartosz Dragan z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
Julia Burak ze Szkoły Podstawowej nr 7
II grupa – uczniowie klas IV – VI:
kategoria I - praca plastyczna:
Miejsce I
Sylwia Szliszka ze Szkoły Podstawowej nr 16
Miejsce II
Julia Bryja ze Świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 1
Amelia Ocieczek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3
Miejsce III
Kamil Genc Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3
Wyróżnienia
Paula Błachut ze Szkoły Podstawowej nr 15
Olaf Zając z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3
Maja Kaleta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3
Agata Poliwczak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3
kategoria II – praca przestrzenna – kukiełka:
Miejsce I
Magdalena Wziontek ze Szkoły Podstawowej nr 2
Miejsce II
Sebastian Zarębiński z Zespołu Szkół nr 1
Miejsce III
Wiktoria Bancerz ze Szkoły Podstawowej nr 1
Wyróżnienia
Sara Sobaś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
Maja Kasprzyk ze Szkoły Podstawowej nr 15
Nadia Sielicka ze Szkoły Podstawowej nr 16
Milena Jarczyńska z Zespołu Szkół nr 1
Wszystkie nadesłane na konkurs prace są wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach.
(Źródło: MBP Mysłowice)