Poznaj nową jakość haftu podczas warsztatów w MOK-u!

19 kwietnia 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Haft to zajęcie typowe dla babć i starych panien? Niekoniecznie! Podczas odbywających się w Mysłowickim Ośrodku Kultury warsztatów „Oswajanie Haftu” przekonamy Was, że haft może być niezwykle ciekawy, pokażemy Wam nową jakość haftu.


W każdym z nas drzemie nomada. W każdym z nas jest potrzeba spotkania przy jednym stole. Idea, która kiedyś była czymś normalnym, dziś powoli zostaje ponownie doceniana. Proponujemy spotkanie, które pomoże odkryć pokłady twórczego ducha i otworzyć się na siebie. Ten duch jest w każdym z nas, z tym że czasem śpi. Obudźmy go! Tym bardziej jeśli myślimy, że inni są utalentowani, a my nie.

Myślisz, że haft nie jest dla Ciebie? Że to za trudne i nie masz cierpliwości? Kiedyś haftowała babcia i mama, ale dziś? Kto dziś do tego wraca? Być może to właściwy moment by poznać tę technikę, by doświadczyć tego, co tak bliskie było naszym krewnym? Podczas warsztatów pokażemy Wam, że haft może być fantastyczną formą opowiadania swoich historii, że nie jest to zajęcie typowe dla babć, starych panien i ludzi bez pomysłu. To nowa jakość haftu.

Prowadząca warsztaty Kornelia Machura z wykształcenia jest etnologiem i taka forma krzewienia tradycji jest dla niej swego rodzaju misją i nią chce zarażać. -Kiedy pierwszy raz coś wyhaftowałam nie sądziłam, że przerodzi się to w prawdziwą pasję i pracę, że będę chciała podróżować do różnych miejsc, by pokazać Wam, że haft to nie jest przeżytek, że to może być hobby współczesnej kobiety, która nie boi się wyzwań i jest otwarta na rozwój - mówi instruktorka.

Zapraszamy Was na warsztaty „Oswajanie haftu” w środku wiosny. Nie szukaj wymówki i zrób coś dla siebie! Poznaj ludzi, którzy tak jak Ty chcą powędrować, spotkać się, porozmawiać, pośmiać. Podczas warsztatów oswajania haftu nauczysz się podstawowych ściegów, a jeśli pierwsze kroki w hafcie masz już za sobą, poznasz te bardziej skomplikowane i potrenujesz. W trakcie zajęć zaprojektujesz także oryginalną ozdobę na ścianę do Twojego wnętrza i samodzielnie ją wykonasz! Może zechcesz wyhaftować coś na ulubionym swetrze lub na czymś czemu chcesz podarować drugie życie?

Instruktorka zapewnia wszystkie materiały (każdy otrzyma tamborek na własność), dzieli się umiejętnościami i odpowie na Wasze pytania dotyczące haftu. Warsztaty odbędą się 14 maja o godzinie 11:00 i potrwają 4 godziny.
Wstęp: 90 zł.
Zapisy pod nr tel. 32 222 66 70
Więcej o oswajaniu haftu i nie tylko na blogu: www.lilupodroznik.blogspot.com/

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice