Inaczej niż zwykle – Wagary naukowe w GEOsferze

30 marca 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Kultura i Edukacja

Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy w nietypowy sposób. Pojechaliśmy z naszą wychowawczynią- p. Agnieszką Kazior i p. Renatą Król na wagary do Geosfery w Jaworznie. Tuż po dotarciu na miejsce udaliśmy się na krótki spacer po dawnym kamieniołomie. Później w jednym z dużych namiotów wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu - Puchacz, sówka i uszatka- każda z nich to sowia gratka. Wykład prowadził dr Wojciech Sierka.

Uważam, iż każdy z nas dowiedział się wiele ciekawych rzeczy o tych ptakach. Wszystkim bardzo podobał się wykład. Następnie udaliśmy się do centrum Geosfery, gdzie p. Szymon Liberski przygotował dla nas grę terenową – W poszukiwaniu GEOśladów. Podzielił nas na małe grupy i wręczył mapki z wskazówkami. To był istny wyścig z czasem. Po odnalezieniu odpowiedzi na wszystkie pytania znajdujące się w różnych miejscach zmęczeni zakończyliśmy grę. Najlepsza grupa otrzymała nagrody – gry planszowe Geoślady dziejów Ziemi. Wyjazd zakończył się ogniskiem z kiełbaskami.
Wycieczka była bardzo interesująca. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. I myślę, że każdy chętnie udałby się tam znowu.

Julia Szpak, klasa 1d

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice