Przyłącz się do akcji „Wspólnie uratujemy Lenkę”!

31 stycznia 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Po Tymonku, przyszedł czas na Lenkę! 6-letnia dziewczynka zmaga się z rakiem mózgu i bez naszej pomocy trudno będzie jej wygrać walkę o życie. Redakcja myslowice.Net oraz wiele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych wspiera uroczą dziewczynkę oraz jej chęć powrotu do zdrowia.

Materiał o Lence dosteny jest również TUTAJ!

Ubiegłoroczna walka z siatkówczakiem, który rozwijał się w oczku Tymonka, wspierana i organizowana przez wielu życzliwych mu ludzi, przyniosła efektowne zwycięstwo oraz ogromną radość rodzinie chłopczyka z Mysłowic. Teraz rozpoczyna się wyścig z czasem o życie Lenki. Tylko Wspólnie możemy wygrać walkę o jej życie i zdrowie!

Pragniemy poinformować, że coraz więcej osób włącza się w akcję przekazywania 1% dla Lenki. To przyjaciele rodziny i ludzie, dla których los małej dziewczynki nie jest obojętny. Niedawno właściciele marki Braks i Szyb Bończyk, państwo Aneta i Maciej Sikora podjęli decyzję, że będą przekazywać złotówkę z każdego sprzedanego burgera na pomoc chorej Lence. Co więcej, tak zebraną kwotę zwiększą dodatkowo o sto procent!

W ubiegłym roku u 6-letniej Lenki lekarze zdiagnozowali raka mózgu. Od tego czasu każdy dzień, to ciężka walka o życie tej uroczej dziewczynki. Każdy z nas może wesprzeć Lenkę na kilka sposobów. Można przekazać 1% podatku, wpłacić na konto Fundacji darowiznę, wziąć udział w licytacji pamiątek w Lenkowym Kramiku albo zakupić burgera w Bistro Braks na Bończyku! Szczegóły o wszystkich możliwościach wsparcia, dostępne są w serwisie informacyjnym portalu www.Myslowice.Net

Wesprzyj akcję 1% dla Lenki!
Wolontariusze i Przyjaciele Lenki przygotowali roll up, który stanął w Braksie na sali dla gości. Każdy, kto chce pomóc naszej 6-latce, może przyjechać do Bistro Braks i zrobić sobie zdjęcie, które później opublikuje na swoim profilu Facebook lub Twitter. Akcja społeczna "wspólnie uratujemy Lenkę" rozpoczęła się na początku stycznia.  Udział w zbiórce pieniędzy i akcji 1% zapowiedzieli lokalni przedsiębiorcy, sportowcy, harcerze, społecznicy, przedstawiciele kultury i oświaty, a nawet samorządowcy!

Chętni mogą podejść do baru, gdzie pracownicy przekażą kartkę z wydrukowanym numerem KRS. Zrobione zdjęcie na tle Lenki wklejamy na swój profil portalu społecznościowego, z dopiskiem "wspólnie uratujemy Lenkę!" Zdjęcia można również przesyłać na adres alarm@myslowice.net Pod koniec kwietnia zrobimy zbiorczy plakat z osobami, które przyłączyły się do akcji.

W imieniu Lenki, prosimy wszystkich ludzi o wrażliwym sercu, o wzięcie udziału w zbiórce 1% i rozpowszechnianiu informacji. Bez niezbędnych środków finansowych, trudno będzie zakończyć sukcesem leczenie dziewczynki, która zasługuje na normalne życie!
Do zobaczenia w Braksie!!!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice