Sprawozdanie i plan pracy MZGK na komisji gospodarki

21 lutego 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

We wtorek odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Radni przyjęli sprawozdanie z realizacji zadań inwestycyjno - remontowych budynków i mieszkań w 2016 roku oraz planu pracy MZGK w 2017 roku.

Informacje przekazywali radnym miejskim dyrektorzy MZGK, Janusz Wszołek i Bartłomiej Szeja.

Podczas dyskusji nad działalnością Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej zwrócono uwagę na dramatycznie niski poziom wykonywanych usług remontowych. Przytoczono kilkanaście przykładów fuszerek i zaniedbań jakie w ostatnim czasie dokonało MZGK.

Miesiącami zalegające liście w workach, niesprzątane podwórka i zdewastowane podwórka, zniszczone klatki schodowe, zalewane fekaliami piwnice przez brak odpowiedniej reakcji administracji oraz fuszerki, brudne i zaniedbane miejsca na składowane śmieci, wiszące kable energetyczne czy uszkodzone piece grzewcze to zaniedbania, o których przypomniano dyrektorowi Januszowi Wszołkowi.

Warto wspomnieć, że MZGK od wielu jest również bardzo negatywnie oceniane przez lokatorów gminnych zasobów, o czym możemy często przeczytać w miejskiej i regionalnej prasie. Kolejni dyrektorzy to dobrzy znajomi miejskiej władzy, więc nadzór i dyscyplina to trudne do realizacji zagadnienia.

Poniżej galera zdjęć terenów i budynków zarządzanych przez MZGK w imieniu Gminy Mysłowice. Tu nie potrzebny jest żaden komentarz... Królestwo Janusza Wszołka, osobistego kolegi pana prezydenta,  przypomina mityczną Stajnię Augiasza!

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice