Podsumowanie działań „Pasy”

20 marca 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

16 marca na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Mundurowi sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W działania włączyli się również mysłowiccy mundurowi.

 

Działania prowadzone były na terenie całego województwa śląskiego. Również i w naszym mieście przez cały dzień stróże prawa bacznie przyglądali się czy kierowcy i pasażerowie nie łamią obowiązujących przepisów. Podczas działań mundurowi skontrolowali 52 kierujących, wśród których o zapięciu pasów zapomniało 44 kierujących oraz 4 – pasażerów pojazdów. W trakcie działań mundurowi ujawnili 1 przypadek przewożenia dziecka w pojeździe w sposób niezgodny z przepisami. Policjanci nie byli tego dnia pobłażliwi i zdecydowana większość osób ukarana została mandatami karnymi.

Materiał: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice