Gazeta Wyborcza o aferalnym kupnie Bauverein!

12 kwietnia 2017

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

- Niemiecka spółka kupiła Bauverein. Lokatorzy: władze Mysłowic nie dotrzymały słowa - takimi zdaniami rozpoczyna się materiał Anny Malinowskiej z Gazety Wyborczej, opisujący skandaliczną nieudolność przedstawicieli władz Gminy, której ofiarami stali się lokatorzy budynku Bauverein przy ulicy Mikołowskiej w Mysłowicach.

- Jako mieszkańcy czujemy się oszukani przez prezydenta Mysłowic Edwarda Laska i prezesa ŚTBS Zbigniewa Augustyna, którzy nie dotrzymali danego nam słowa! Trudno uwierzyć, że to co się wydarzyło, to tylko nieudolność tych dwóch panów. Są ludzie, którzy twierdzą, że mają podejrzenia, o których coraz głośniej mówi się na mieście - mówi jeden mieszkańców.

Grupa radnych złożyła wniosek, o wyciągnięcie konsekwencji wobec prezesa ŚTBS Zbigniewa Augustyna i odwołanie go z funkcji prezesa. Prezydent Lasok nadal milczy...

Cały materiał (z dnia 10 kwietnia 2017 roku) dostępny jest TUTAJ!


- Wiele lat temu, w latach 90-tych, nie wiedząc dlaczego, Gmina Mysłowice nie przejęła osiedla Transgórowskiego w dzielnicy Brzezinka, a właścicielem budynków wraz z lokatorami stali się ludzie, którzy z dnia na dzień podnieśli czynsze, doprowadzając do wielu rodzinnych tragedii. Wtedy w samorządzie prym wiedli Ci sami ludzie, którzy bezpośrednio odpowiadali za przystapienie do licytacji Bauverein. Zadam pytanie, to przypadek? - mówi jeden z radnych, który chcąc sprawdzić protokół ówczesnego posiedzenia Zarządu Miasta Mysłowice, zauważył, że nie ma protokołów i nagrań.

Sprawie Bauverein powinien przyjrzeć się bliżej Prokurator - mówią lokatorzy z Mikołowskiej.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice